Statut

Nawigacja

  • Nocka harcerska

    W piątek, 29 listopada, w naszej szkole odbyła się nocka harcerska, w której udział wzięła gromada zuchowa "Leśne ludki" oraz harcerze. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 zbiórką i przypomnieniem planu i regulaminu nocki. Po zjedzeniu kolacji rozpoczęły się gry i zabawy, przygotowane przez harcerzy oraz ich opiekuna Panią Elwirę Łukasik, które zintegrowały uczestników spotkania. Zuchy odwiedzili Pan Dyrektor Stanisław Strzałka, który z zaciekawieniem wysłuchał wrażeń młodszych harcerzy, podekscytowanych spędzeniem nocy w szkole oraz Pani Agnieszka Strzałka, która razem z Panią Jolą Zając pomogła przy przygotowaniu pysznej kolacji. Cisza nocna została poprzedzona filmem, który rozbawił nie tylko uczniów, ale również opiekunów tego spotkania.

    Sobota rozpoczęła się pobudką o godzinie 7.00 i wspólnym śniadaniem, po którym odbyły się dalsze gry, zabawy, śpiewy i pląsy. O 9.00 harcerze i zuchy  z uśmiechami na twarzy rozjechali się do domów. Nocka harcerska  z pewnością zapadnie wszystkim na długo w pamięci.

    Dziękujemy zuchom i harcerzom  za przybycie i wspólną zabawę oraz  Pani Joli i Pani Agnieszce za pomoc. Mamy nadzieję, że uda nam się niedługo zorganizować takie spotkanie ponownie.

    Czuwaj!

    Elwira Łukasik
    Marta Kania - Dziedzic
    Agnieszka Raś

  • Wróżby andrzejkowe Samorządu Uczniowskiego

    W związku ze zbliżającymi się  andrzejkami we wtorek tj. 26 listopada br. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich młodszych kolegów wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka. Wybór wróżb był bogaty i każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Najbardziej podobały się wróżby z cukierkami. Nie dość, że były smakowite, to jeszcze dodawały pozytywnej energii. 

    Opiekunowie S.U.
    Agnieszka Raś
    ​​​​​​​Agnieszka Strzałka

  • Święto Patrona szkoły.

    ,,Nie głaskało mnie życie pogłowie,
    Nie pijałem ptasiego mleka,
    No i dobrze, no i na zdrowie,
    Tak wyrasta się na człowieka”

    W dniu 25 listopada, jak co roku, społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystości poświęconej naszemu patronowi, którym jest wybitny profesor Tadeusz Sinko. Cytując słowa Cypriana Kamila Norwida, który powiedział: ,, Aby wyruszyć w drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło” uczniowie przypomnieli o tym, że patron naszej szkoły urodził się właśnie tu, gdzie oni, czyli młode pokolenie Małej, rozpoczynają drogę swego życia, stawiając pierwsze kroki w świecie nauki, które prowadzą ich w przyszłość.

    Na początku dyrektor wraz z przedstawicielami Rady Rodziców oraz Samorządu Szkolnego uczcili pamięć naszego patrona składając kwiaty przy tablicy pamiątkowej, która znajduje się w naszej szkole.

    Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali program artystyczny pod hasłem ,,W hołdzie Patronowi” przygotowany pod kierunkiem pani Izabeli Momoli i pani Elżbiety Wodzisz, przypominając dzieje wielkiego rodaka Małej, który  nie tylko dzięki talentowi, ale także ciężkiej pracy tak wiele osiągnął w swoim życiu, gdyż ,,Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie pozostaje, drudzy dmą jak wichry i zostają po nich serca złamane, jak drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba, by wszystko mogło na czas kwitnąć i owocować – i to właśnie po nich zostaje piękno naszego świata”. Inscenizacja została wzbogacona piękna oprawą muzyczną przygotowaną przez pana dyrektora Stanisława Strzałkę, a całości dopełniła prezentacja poświęcona profesorowi Tadeuszowi Since, którą przygotował uczeń klasy VI Mateusz Krysa.

    Izabela Momola

  • Dzień Pluszowego Misia

    Pluszowy miś to nieodłączny element dzieciństwa, ukochana zabawka, powiernik dziecięcych marzeń i trosk, towarzysz wielu dziecięcych przygód. Mimo, coraz nowocześniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. W listopadzie Pluszowy Miś ma swoje święto. Nasza szkoła  świętowała ten dzień 20 listopada. Tego dnia dzieci przychodziły do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, mające różne kształty. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
    W tym wesołym dniu w przedszkolu czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do ich pluszowego przyjaciela. 

    Ciekawą atrakcją była również przygotowana misiowa ramka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

    Ten dzień w szkole pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

    Agnieszka Raś
    Agnieszka Strzałka

  • III Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

    „Zanim odejdę – proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię POLSKA, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością (…), abyście nie podcinali tych korzeni z których wyrastamy ” – słowa Ojca Świętego z dnia 10 czerwca 1979r. Dnia 18 listopada 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Sinki, odbył się III Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, do regionu i miejscowości, w której żyjemy. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. W przeglądzie wzięli udział soliści oraz zespoły wokalne w trzech kategoriach wiekowych – klasy I,II,III szkoły podstawowej. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej lub żołnierskiej. Całości przyglądali się ich koledzy z kl. I-IV, przedszkolaki wraz z wychowawcami a także rodzice wykonawców. Dzieci z wielkim przejęciem wykonywały piosenki pod okiem swoich pań - wychowawczyń. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 22 uczestników. To wydarzenie poprowadzili uczniowie klasy IV Milena Budzik i Marcin Stasiowski. Młodych artystów oceniała komisja w składzie: dyrektor szkoły p. Stanisław Strzałka – przewodniczący oraz p. Ewelina Bieniasz i p. Jolanta Wodzisz. Szczególną uwagę zwracano na odpowiedni dobór repertuaru, poprawność intonacyjną, dykcję, interpretację utworu oraz wartość artystyczną prezentacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i nagrody wręczone 25 listopada po uroczystej akademii z okazji „Dnia Patrona” naszej szkoły. W tym roku uczniowie, którzy oglądali konkurs głosowali na piosenkę publiczności. Wykonawca z największą ilością głosów wykona ponownie swój utwór na poniedziałkowej uroczystości. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Stanisław Strzałka pogratulował uczestnikom i ich opiekunom pięknego występu oraz zachęcał młodych artystów do dalszej pracy, by rozwijać swoje talenty. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

  • „Zdrowie na talerzu”

    21 listopada grupa przedszkolna „Pszczółki” przygotowywała zdrowe, kolorowe kanapki. Działania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci poznały piramidę zdrowia, dowiedziały się jakie wartości odżywcze mają warzywa, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się prawidłowo odżywiać. Maluszki dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, a także aktywność fizyczna. Nazywały kolory i kształty warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy  wykonane samodzielnie. Były to niezapomniane zajęcia dla przedszkolaków na temat zdrowego odżywiania.

    Agnieszka Strzałka

  • Brawo Kajtek!!!

    Informujemy, że uczniowie klasy VII: Kajetan Nowak, Blanka Bieniasz i Zuzanna Pocica  brali udział w Konkursie Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży ,,Kuchnia Regionalna Podkarpacia” zorganizowanym przez   Podkarpackiego  Kuratora Oświaty  w Rzeszowie. Należało  przesłać zdjęcie dania  promującego  kuchnię regionalną Podkarpacia i je opisać.  Serdecznie gratulujemy Kajetanowi, którego praca ,,Kaczka w kapuście” została oceniona najwyżej przez komisję konkursową.(https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/olimpiady-konkursy-zawody/wyniki-konkursu-fotograficznego-dla-dzieci-i-mlodziezy-kuchnia-regionalna-podkarpacia/). Jury oceniało nie tylko poprawność techniczną wykonanych fotek,  ale przede wszystkim kreatywność, wizję artystyczną zdjęć oraz ich opis. Dziękujemy R𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐨m za zaangażowanie, wsparcie i motywację do działania, które  są nieocenione i mają ogromny wpływ  sukces Waszych dzieci.

     Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie szkoły wezmą udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

    Blanka Bienisz wykonała ,,Kacapoły", a  Zuzanna Pocica ,,Proziaki".

    Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

  • Spotkanie integracyjne

          6  listopada  2024 roku mieliśmy przyjemność  gościć w naszej szkole  wychowanków Domu Dziecka ,,Hanka”z Dębicy wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęliśmy od  serdecznego powitania gości  przez  pana dyrektora Stanisława Strzałki i zaproszenia  na obiad. Następnie był czas na wspólne rozmowy, zabawy, rozgrywki sportowe oraz poczęstunek. Spotkanie  minęło nam w bardzo przyjaznej atmosferze. Na zakończenie  pan dyrektor podziękował wychowankom i ich opiekunom za przyjazd do naszej szkoły, złożył  serdeczne życzenia Piotrowi z okazji urodzin, a rodzice przekazali  słodki poczęstunek i cukierki. W imieniu gości pani Dorotka i jedna z wychowanek Domu Dziecka ,,Hanka” z Dębicy podziękowały za życzliwość i organizację imprezy.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Zwłaszcza:

    - panu dyrektorowi S. Strzałce za pomoc i zorganizowanie rozgrywek sportowych;

    - p. Anecie Piterze i p. Danucie Rzeczyckiej za przygotowanie obiadu;

    - p. Anecie Król za pomoc w zorganizowaniu dodatkowych funduszy.

                -rodzicom:

    • p. Andżelice Nowak za wykonanie muffinek, deserków, lizaków, hamburgerów, zakup cukierków, pomoc w organizacji spotkania  i bezinteresownie poświęcony czas;
    • p. Iwonie Pająk za upieczenie dwóch ciast, pomoc w organizacji spotkania i bezinteresownie poświęcony czas;
    • p. Anecie Mroczek za wykonanie hamburgerów i  pączków;
    • p. Bożenie Rusin i Wiesławie Wójcik za zakup  ciastek, pomoc w organizacji spotkania 
      i bezinteresownie poświęcony czas;
    • p. Dorocie Ziarnik za wykonanie tortilli, pomoc w organizacji spotkania  i bezinteresownie poświęcony czas;
    • p. Marzenie Giergont za zakup słodyczy, pomoc w organizacji spotkania  i bezinteresownie poświęcony czas.

    - pracownikom obsługi szkoły:

    • p. Czesławie Pietrusze  i p. Agnieszce Pacanowskiej za pomoc;

    - uczniom:

    • z klasy VII, członkom z Szklonego Koła Caritas, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Związku Harcerstwa w Małej, absolwentce Amelii Tokarz za piękną postawę, życzliwość, zaangażowanie i udział
      w zabawach integracyjnych.

     

    Organizatorzy:

    Anna Wośko

    Jolanta Wodzisz

    Małgorzata Szpara

    Elwira Łukasik

    Agata Wójcik

     

     

     

     

     

  • Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

    W poniedziałek 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych uroczystościach w 106 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu godnie reprezentowała nas Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Poczet Sztandarowy wraz z opiekunami. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod tablicami pamiątkowymi przy kościele farnym. W dalszej części przy dźwiękach orkiestry, nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich uczestników na Ropczycki rynek, gdzie złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Pamięci.

    Agnieszka Strzałka

  • Hołd Bohaterom!

    8 listopada bieżącego roku delgacje poszczególnych organizacji szkolnych;  Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Harcerzy i Zuchów oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Małej na czele z Panem Dyrektorem Stanisławem Strzałką udały się w uroczystym przemarzu pod Pomnik Legionistów, aby o godzinie 12.00 złożyć hołd poległym, którzy zginęli broniąc wolności naszej Ojczyzny. Po złożeniu kwiatów, zapaleniu zniczy wszyscy zebrani oddali w ciszy hołd Bohaterom. Pomnik żołnierzy walczących w latach 1914-1920, znajdujący się w sąsiedztwie szkoły, został wzniesiony w 1926 roku. Przez ponad dekadę przy pomniku odbywały się polityczne zgromadzenia i uroczystości patriotyczne. 11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Jest to dla wielu lekcja patriotyzmu i historii. 

    Świętując ten dzień pamiętajmy o naszych korzeniach i o tym co oznacza bycie Polakiem. Niech dzień 11 listopada będzie dla nas wszystkich przypomnieniem o sile, odwadze i niezłomności naszego Narodu.

    Agnieszka Strzałka
    Agnieszka Raś

  • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

    11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

    Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

    Z tej okazji w piątek 8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

    Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję ogólnopolską ”Szkoła do hymnu”. Z szacunkiem  i dużym zaangażowaniem wszyscy odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

     Mottem  tegorocznej uroczystości  były słowa Józefa Piłsudskiego "Naród,  który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Inscenizacja miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski.

    Uczniowie z klasy VIII przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Panie  Marta Kania Dziedzic  i Agnieszka Raś przygotowały przepiękny taniec do utworu ”Flaga biało-czerwona”, który wykonały zuchy z gromady „Leśne ludki”.

    Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem dyrektora szkoły pana Stanisława Strzałki .Mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci i o polskiej historii. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców wszystkim się spodobał.. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

    Całość została przygotowana przez  klasę VIII pod kierunkiem pani Krystyny Kosińskiej oraz Agnieszki Raś. Akademię uświetnili wokaliści: Amelia Bieszczad-uczennica klasy VII, Laura Pietrucha i Zuzanna Wojnarowska (uczennice klasy VI) oraz Hubert Wójcik (uczeń klasy VIII).

  • Pamiętamy o naszych Bohaterach!

    W dniu 31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami wybrali się na cmenatrz parafialny, aby pomodlić się nad grobami Bohaterów, którzy oddali życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Młodzież przy grobach Nieznanych Żołnierzy słuchała opowieści nauczycieli na temat spoczywających w mogiłach  oraz wspólnie z nauczycielami modliła się i paliła znicze.

    Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie uczniom w pamięci.

    Agnieszka Strzałka
    Agnieszka Raś

  • Zuchy i harcerze z wizytą na cmentarzu

    Dnia 30 października harcerze oraz zuchy wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz, by pomodlić się  nad grobami, poległych w walce o naszą wolną Ojczyznę, Bohaterów. Harcerze nie zapomnieli również o zmarłych nauczycielach i pracownikach  naszej szkoły. Członkowie gromady zuchowej „Leśne ludki” zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej rodzinę Wójcików i żołnierzy AK oraz Pomniku Legionistów

    „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”

    Elwira Łukasik
    Marta Kania - Dziedzic
    Agnieszka Raś

  • Spektakl teatralny "Kamienie na szaniec"

    29 listopada  uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pań: I. Momoli, A. Raś, A. Wójcik wyjechali  do Domu Kultury ,,Mors” w Dębicy na spektakl teatralny „Kamienie na szaniec”. Ciekawe połączenie gry aktorskiej, obrazu, dźwięku, nowoczesnych środków multimedialnych i aranżacji w pełni oddało tragiczną historię trzech przyjaciół: Alka, Rudego, Zośki, którzy potrafili „pięknie żyć i pięknie umierać”. Uczniowie z  naszej szkoły z uwagą i w niezwykłym skupieniu oglądali spektakl. Swoim zachowaniem oddali hołd  bohaterom opowieści. Z pewnością była to niezwykła lekcja historii, która uzmysłowiła młodym ludziom, że naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o tych, którzy oddali życie za wolną Polskę i niepodległość.

  • Pamiętamy o zmarłych...

    „Przemijamy.
    Stare ustępuje miejsce nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód.
    Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą - ta pamięć daje im nieśmiertelność.”

    W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z opiekunem panią Agnieszką już dziś udali się na pobliski cmentarz, by pomodlić się  nad grobami, poległych w walce o naszą wolną Ojczyznę. Zapalili znicze  przy tablicy upamiętniającej rodzinę Wójcików,  na grobach nieznanych żołnierzy, pod pomnikiem właścicieli Hupków oraz przy Pomniku Legionistów. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza  nie zapomniała również o zmarłych  strażakach, którzy odeszli na wieczną służbę. Dni, w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych są doskonałym czasem do zadumy i kultywowania pamięci o tych, którzy zapisali się na kartach historii.

    Agnieszka Strzałka

  • Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

    "𝑷𝒐𝒛𝒏𝒂𝒋𝒎𝒚 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒘 𝒃𝒊𝒃𝒍𝒊𝒐𝒕𝒆𝒄𝒆" - pod takim hasłem minął październik, miesiąc bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece zostały zorganizowane spotkania czytelnicze dla klas 1-3. Dzieci mogły posłuchać historii z książki ,,Detektyw Pozytywka'' i razem z głównym bohaterem rozwiązać niesamowite zagadki. Na koniec spotkania każdy z uczestników dostał drobny upominek. Dziękujemy wychowawcom i dzieciom za czynny udział, jak również Pani Faustyna Ciosek za zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzania naszej biblioteki.

  • Dzień Postaci z Bajek

    Dnia 22 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zainteresowani uczniowie wszystkich klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od  samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach. Dodatkowo uczniowie, którzy byli przebrani w piękne bajkowe stroje byli zwolnieni z pytania. To był naprawdę udany BAJKOWY dzień.

    Opiekunowie S.U.
    Agnieszka Raś
    Agnieszka Strzałka

  • Terenowa Gra Miejska

    W czwartek, 17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 𝑻𝒆𝒓𝒆𝒏𝒐𝒘𝒆𝒋 𝑮𝒓𝒛𝒆 𝑴𝒊𝒆𝒋𝒔𝒌𝒊𝒆𝒋 zorganizowanej z okazji 𝟕𝟓-𝒍𝒆𝒄𝒊𝒂 𝑴𝒊𝒆𝒋𝒔𝒌𝒊𝒆𝒋 𝒊 𝑷𝒐𝒘𝒊𝒂𝒕𝒐𝒘𝒆𝒋 𝑩𝒊𝒃𝒍𝒊𝒐𝒕𝒆𝒌𝒊 𝑷𝒖𝒃𝒍𝒊𝒄𝒛𝒏𝒆𝒋 𝒘 𝑹𝒐𝒑𝒄𝒛𝒚𝒄𝒂𝒄𝒉 pod patronatem 𝑩𝒖𝒓𝒎𝒊𝒔𝒕𝒓𝒛𝒂 𝑹𝒐𝒑𝒄𝒛𝒚𝒄 Pana 𝑲𝒂𝒛𝒊𝒎𝒊𝒆𝒓𝒛𝒂 𝑴𝒐𝒔𝒌𝒂𝒍𝒂.

    Naszą szkołę pod opieką Pani 𝑭𝒂𝒖𝒔𝒕𝒚𝒏𝒚 𝑪𝒊𝒐𝒔𝒆𝒌 reprezentowała drużyna w składzie:

    𝓑𝓵𝓪𝓷𝓴𝓪 𝓑𝓲𝓮𝓷𝓲𝓪𝓼𝔃,
    𝓜𝓲𝓵𝓮𝓷𝓪 𝓒𝔃𝓾𝓭𝓮𝓬𝓴𝓪,
    𝓢𝔃𝔂𝓶𝓸𝓷 𝓙𝓾𝓼𝔃𝓬𝔃𝔂𝓴,
    𝓩𝓾𝔃𝓪𝓷𝓷𝓪 𝓟𝓸𝓬𝓲𝓬𝓪.

    Gra była pełną niespodzianek podróżą przez historie miasta Ropczyce oraz jego literackie skarby. Uczniowie z zapałem rozwiązywali zagadki oczekujące na nich w przeróżnych punktach miasta. Na koniec otrzymali dyplomy i upominki.

     

                                                                                                                          ~𝓕𝓪𝓾𝓼𝓽𝔂𝓷𝓪 𝓒𝓲𝓸𝓼𝓮𝓴~

  • Ognisko integracyjne zuchów.

    "𝑂𝑔𝑟𝑧𝑒𝑗 𝑑ł𝑜𝑛𝑖𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑦 𝑜𝑔𝑛𝑖𝑠𝑘𝑢,
    𝑝ł𝑜𝑚𝑖𝑒𝑛́ 𝑡𝑤𝑎𝑟𝑧 𝑐𝑖 𝑧𝑎𝑟𝑢𝑚𝑖𝑒𝑛𝑖.
    𝑈𝑠𝑖𝑎̨𝑑𝑧𝑖𝑒𝑚𝑦 𝑟𝑎𝑧𝑒𝑚 𝑏𝑙𝑖𝑠𝑘𝑜
    𝑗𝑒𝑑𝑛𝑎̨ 𝑚𝑦𝑠́𝑙𝑎̨ 𝑝𝑜ł𝑎̨𝑐𝑧𝑒𝑛𝑖."

    Dnia 17 października w piękne, słoneczne popołudnie na stadionie szkolnym odbyło się ognisko integracyjne, na którym spotkały się; gromada zuchowa "𝑳𝒆𝒔́𝒏𝒆 𝑳𝒖𝒅𝒌𝒊" oraz nowopowstała gromada "𝑪𝒉𝒆𝒄𝒉𝒆𝒍𝒔𝒌𝒊𝒆 𝑬𝒍𝒇𝒊𝒌𝒊" ze Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach. Spotkanie rozpoczęło się od zjedzenia pysznych, upieczonych przez Panią 𝑱𝒐𝒍𝒆̨ 𝒁𝒂𝒋𝒂̨𝒄 i Panią 𝑨𝒏𝒊𝒆̨ 𝑾𝒊𝒆𝒓𝒛𝒃𝒊𝒄𝒌𝒂̨ kiełbasek. Zuchy odwiedzili również Dyrektor szkoły Stanisław Strzałka oraz Pan Dyrektor z SP nr 3 z Ropczyc Pan 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒂𝒏 𝑷𝒂𝒓𝒚𝒔́, którzy wspólnie z młodymi harcerzami oraz opiekunami wykonali kilka harcerskich piosenek i przyśpiewek. Nie zabrakło również wspólnych gier i zabaw. Ognisko zakończyło się tradycyjnym zawiązaniem kręgu i przekazaniem braterskiej iskierki, czyli uściskiem rąk, który wzmacnia harcerską przyjaźń. 𝔻𝕫𝕚𝕖̨𝕜𝕦𝕛𝕖𝕞𝕪 Pani Joli i Pani Ani za pomoc, a opiekunom „Chechelskich Elfików” Pani 𝑨𝒈𝒂𝒄𝒊𝒆 𝑷𝒊𝒕𝒆𝒓𝒛𝒆 i Pani Ani Sląbie oraz wszystkim zuchom za udział i wspólną zabawę.

    ℂ𝕫𝕦𝕨𝕒𝕛!

     

                                                                                                                          Marta Kania – Dziedzic
                                                                                                                                 Agnieszka Raś

  • Dzień Nauczyciela 2024

    14 października obchodzimy 𝑫𝒛𝒊𝒆𝒏́ 𝑬𝒅𝒖𝒌𝒂𝒄𝒋𝒊 𝑵𝒂𝒓𝒐𝒅𝒐𝒘𝒆𝒋. Z tej okazji w tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy 4 i 5 przedstawili piękne występy artystyczne, do których przygotowały ich panie 𝓔𝔀𝓮𝓵𝓲𝓷𝓪 𝓑𝓲𝓮𝓷𝓲𝓪𝓼𝔃 i 𝓕𝓪𝓾𝓼𝓽𝔂𝓷𝓪 𝓒𝓲𝓸𝓼𝓮𝓴. Ten dzień to wyjątkowa okazja, by podziękować wszystkim, którzy tego dnia wkładają serce w kształtowanie przyszłych pokoleń. Nauczyciele i pracownicy szkoły zostali uhonorowani za swoją pracę oraz ogromne zaangażowanie w edukację i rozwój młodzieży.

    W tym roku z rąk dyrektora szkoły Pana Stanisław Strzałka nagrodę otrzymały panie:

    𝓔𝓵𝔀𝓲𝓻𝓪 Ł𝓾𝓴𝓪𝓼𝓲𝓴
    𝓐𝓷𝓮𝓽𝓪 𝓟𝓲𝓽𝓮𝓻𝓪
    𝓒𝔃𝓮𝓼ł𝓪𝔀𝓪 𝓟𝓲𝓮𝓽𝓻𝓾𝓬𝓱𝓪
    𝓐𝓰𝓪𝓽𝓪 𝓓𝓪𝓻ł𝓪𝓴.

    Nagrodzonym serdecznie 𝕘𝕣𝕒𝕥𝕦𝕝𝕦𝕛𝕖𝕞𝕪 i życzymy wytrwałości i satysfakcji z dalszej pracy.

    Szczególnym momentem było spotkanie z nauczycielami emerytami, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli do szkoły, aby wspólnie świętować ten dzień. 𝔻𝕫𝕚𝕖̨𝕜𝕦𝕛𝕖𝕞𝕪 𝑹𝒂𝒅𝒛𝒊𝒆 𝑹𝒐𝒅𝒛𝒊𝒄𝒐́𝒘 na czele z przewodniczącą 𝓹. 𝓐𝓷𝓭𝔃̇𝓮𝓵𝓲𝓴𝓪̨ 𝓝𝓸𝔀𝓪𝓴 za życzenia, piękny upominek i przygotowanie pysznego poczęstunku.

strona:

Aktualności

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Prof. T. Sinki w Małej
E-mail szkoły: zsmala@vp.pl
Telefon: 17 22 13 397
fax - 17 72 22 397
Adres szkoły: Mała 35
39-107 Niedźwiada
Poland