UKS

UKS w Małej

Uczniowski Klub Sportowy  założony przy Zespole Szkół w Małej będzie realizował następujące cele:

1.       Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sporto­wego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzęto­we szkoły oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu.

2.      Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wie­ku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.

3.      Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.

4.      Organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkoły w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej.

5.      Organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.

6.      Organizowanie uczniom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego.

7.      Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu.