UKS

Program KLUB

Uczniowski Klub Sportowy w Małej realizuje w 2023 roku po raz kolejny program Ministerstwa Sportu i Turystyki po nazwą "Program KLUB". Zajęcia sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej im. prof. Tadeusza Sinki w Małej są prowadzone w dwóch grupach: koszykówka i tenis stołowy. W ramach dofinansowania związanego z Programem KLUB UKS w Małej otrzymał środki finansowe na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów oraz wzbogacenie szkolnego sprzętu sportowego, który ułatwi i usprawni pracę na zajęciach. Zajęcia sportowe mają za zadanie poprawę sprawności ogólnej, techniki indywidualnej oraz wewnętrznych relacji w grupie poprzez integrację uczestników. Przygotowują ich także do zdrowej sportowej rywalizacji.