Statut

Nawigacja

  • Warto pomagać!

  • Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

    Jak co roku nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Poczet Sztandarowy z dumą uczestniczyli i reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. To wydarzenie ma głębokie symboliczne znaczenie i jest wyrazem patriotyzmu, walki o wolność oraz dążenie do sprawiedliwości. Dziękujemy również opiekunom panu Stanisławowi Strzałka, pani Krystynie Kosińskiej i pani Agnieszce Strzałka za udział i przygotowanie młodzieży. 

  • Pamiętamy - Konstytucja 3 Maja

    Dnia 30 kwietnia br. delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami oraz  dyrektorem szkoły panem Stanisławem Strzałką oddali hołd bohaterom poległym w walce o Niepodległość Polski. Społeczność szkolna udała się z wiązanką kwiatów oraz zniczami pod Pomnik Legionistów znajdujący się w sąsiedztwie szkoły. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wszyscy zebrani w ciszy oddali hołd poległym. 

    Opiekunowie SU
    Agnieszka Raś
    Agnieszka Strzałka

  • Święto Konstytucji 3 Maja

     30 kwietnia 2025 r. nasza szkoła zorganizowała uroczystą akademię, by uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się, by wspólnie przeżywać tę szczególną chwilę, oddając hołd twórcom Konstytucji oraz polskiej tradycji narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, a następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”, co wprowadziło zebranych w podniosły nastrój. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V, VI i VII pod kierunkiem pani Agaty Wójcik, którzy  zaprezentowali  wiersze oraz historyczne informacje o Konstytucji 3 Maja. Oprawa muzyczna, pod czujnym okiem pana dyrektora Stanisława Strzałki, dodała uroku całemu wydarzeniu. Uczniowie zaśpiewali piękne piosenki patriotyczne i zaprezentowali  taniec poloneza, który zawsze wzbudza wzruszenie i podkreśla doniosłość chwili. Dekorację wykonały panie: Jolanta Zając, Anna Wośko, Elwira Łukasik i Małgorzata Szpara. Uczniowie klasy VII  pod kierunkiem p. E. Wodzisz, wykorzystując nowoczesny sprzęt pozyskany w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”- kamerę, statyw oraz aparat fotograficzny – zadbali o dokumentację tego wydarzenia. Dzięki ich zaangażowaniu powstanie filmik z przedstawienia, który uchwyci  wszystkie ważne momenty akademii i będzie cenną pamiątką.

    Dekoracje, oprawa muzyczna, występy uczniów oraz nowoczesne technologie sprawiły, że uroczystość z okazji 3 Maja była nie tylko momentem pełnym refleksji nad historią, ale także wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej. Serdecznie dziękujemy p. dyrektorowi, nauczycielom, uczniom  za zaangażowanie i udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja!

    A. Wójcik

  • Święto Flagi 2025

    30.04.2025r. na ropczyckim Rynku pod Pomnikiem Pamięci, dzieci z grupy ”Krasnale”  uczciły Święto Flagi. Przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy i wyrecytowały wiersz „Barwy ojczyste”. Wykazały się również wiedzą małego patrioty bezbłędnie śpiewając piosenkę „Serca biało-czerwone mamy” oraz „Katechizm polskiego dziecka”. Zaprezentowały również logo szkoły i flagi biało-czerwone. Na koniec dzieciom  rozdano słodkie  upominki, nagrodą za reprezentowanie naszej szkoły były również pyszne lody.

    Dzisiejsze spotkanie pozwoliło nabrać przekonania o ważnej roli flagi w życiu każdego przedszkolaka. Symbole narodowe – flaga, godło, hymn narodowy – kojarzyć się będą dzieciom z tożsamością narodową, szacunkiem, patriotyzmem oraz przynależnością do państwa.

    Anna Kozioł

  • Sprzątanie świata - Dzień Ziemi

    28 kwietnia 2025 roku, nasi uczniowie czynnie obchodzili Dzień Ziemi sprzątając teren wokół szkoły. Celem akcji była przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalęgających w naszym otoczeniu oraz pokazanie dzieciom jak prostymi działaniami można to zmieniać. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce. 

    Anna Kozioł

  • Dzień Ziemi 2025

    Dzień 28 kwietnia był w naszej szkole szczególny. Jak co  roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi (który wypada 22 kwietnia). Tegoroczne hasło uroczystej akademii brzmiało: "Nasza Ziemia w naszych rękach!". Uczniowie klasy V wcielając się w różne role, przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, że troska o miejsce, które jest naszym domem jest powinnością wszystkich. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego niewłaściwe postępowanie człowieka może być dla przyszłych pokoleń, a może już i dla nas, katastrofalne w skutkach. Aktorzy udzielali cennych rad w jaki sposób możemy chronić nasze środowisko. Piękne piosenki o tematyce ekologicznej przygotował dyrektor szkoły Stanisław Strzałka. Dodatkowym efektem wzbogacającym występ był "taniec kwiatów" wykonany przez uczennice klasy III. Po występie nastąpiło odczytanie wyniku konkursu ekologicznego pt: " Z ekologią za pan brat" przygotowanego przez panią Dominikę Grabską. Zwycięscom nagrody uroczyście wręczył dyrektor szkoły. Piękną akademię i dekorację, przygotowały panie Elżbieta Wodzisz i Agnieszka Strzałka. Dziękujemy uczniom kl. VII za nagranie filmiku z przedstawienia, wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach programu  Labolatoria przyszłości - kamerę, statyw , aparat fotograficzny.

    Wyniki konkursu

    I miejsce

    Mikołaj Wójcik - kl.VII

    II miejsce

    Weronika Pietrucha - kl. V

    III miejsce

    Zuzanna Pocica - kl.VII

    Wyróżnienie

    Oskar Puchacz

    Gratulujemy!

    Elżbieta Wodzisz
    Agnieszka Strzałka

  • Rajd zuchowy

    24 kwietnia 2025 r. zuchy z gromady „Leśne ludki” wraz z opiekunami wybrali się na swoją  pierwszą pieszą wędrówkę.  Celem podróży było Schronisko  Młodzieżowe ‘Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej. Choć zmęczenie dawało się we  znaki, uśmiechy nie znikały, bo na mecie czekało coś wyjątkowego – wspólne ognisko i pyszna kiełbaska z grilla. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki od Pań opiekunek. Zuchy odwiedził Pan Dyrektor Stanisław Strzałka, który z zainteresowaniem wysłuchał wrażeń zadowolonych z wycieczki „Leśnych ludków”.  To była pierwsza prawdziwa przygoda, która rozpaliła zuchowe serca.

    Dziękujemy Pani Jolancie Zając za przygotowanie pysznych kiełbasek, a Pani Agnieszce Strzałce za towarzyszenie nam i pomoc w trakcie trwania całej wędrówki.

    Do następnego razu! Czuwaj!

  • Tydzień profilaktyki zdrowia

     

     DZIEŃ 1 - ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM

    14 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia, naszą szkołę odwiedziła pani 𝙈𝙤𝙣𝙞𝙠𝙖 𝙅𝙖ł𝙤𝙬𝙞𝙚𝙘 – 𝙙𝙞𝙚𝙩𝙚𝙩𝙮𝙠 𝙯 𝙂𝙖𝙗𝙞𝙣𝙚𝙩𝙪 𝘿𝙞𝙚𝙩𝙚𝙩𝙮𝙘𝙯𝙣𝙚𝙜𝙤 𝘽𝙤𝙣𝙣𝙚 𝙎𝙖𝙣𝙩𝙚́ 𝙬 𝙍𝙤𝙥𝙘𝙯𝙮𝙘𝙖𝙘𝙝.

    Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesującej prelekcji na temat zdrowego odżywiania oraz dbania o kondycję fizyczną. Spotkanie było pełne cennych wskazówek, praktycznych porad i inspiracji do wprowadzania zdrowych nawyków w codziennym życiu.

    Serdecznie dziękujemy pani Monice za poświęcony czas, wyczerpujący wykład oraz zaangażowanie, z jakim podzieliła się swoją wiedzą z naszymi uczniami.

    Tego dnia wychowawcy wszystkich klas zorganizowali również warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne przekąski. Na stołach pojawiły się kolorowe sałatki, kanapki, szaszłyki oraz inne kreatywne kompozycje. Było zdrowo, pysznie i inspirująco!

    DZIEŃ 2 - UCZEŃ W FORMIE

    We wtorek 15 kwietnia, w ramach Tygodnia Zdrowia, w naszej szkole odbył się wyjątkowo aktywny dzień, w którym królowały ruch, uśmiech i dobra energia.

    Uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych przy muzyce oraz grach integracyjnych, które sprzyjały integracji i rozwijaniu sprawności fizycznej. Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był konkurs sportowy „Mistrz skakanki”, który wywołał mnóstwo emocji i świetnej zabawy.

    Tego dnia gościliśmy również panią higienistkę 𝓩𝓸𝓯𝓲𝓮̨ 𝓚𝓻𝓸́𝓵, która przeprowadziła spotkania z uczniami, przypominając im o znaczeniu codziennej higieny oraz troski o zdrowie.

    Serdecznie dziękujemy pani Zosi za inspirujące spotkanie, cenne wskazówki i uśmiech, z jakim podeszła do naszych uczniów.

    To był dzień pełen ruchu, radości i zdrowych wartości!

    DZIEŃ 3 - PIERWSZA POMOC

    W środę 16 kwietnia, w ramach szkolnego Tygodnia Zdrowia, gościliśmy wyjątkowego specjalistę – panią Andżelika Misiura pielęgniarkę z Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

    Pani Andżelika przeprowadziła dla naszych uczniów niezwykle ważne i wartościowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielać pomocy osobie nieprzytomnej.

    Największym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna – każdy uczeń miał możliwość samodzielnie przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) na profesjonalnym fantomie. Dla wielu było to pierwsze zetknięcie z tego typu szkoleniem, ale z pewnością nie ostatnie – bo umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to jedna z najważniejszych lekcji życia.

    Serdecznie dziękujemy pani Andżelice Misiurze za profesjonalne i przystępne przeprowadzenie szkolenia oraz za cenne wskazówki, które mogą kiedyś uratować komuś życie.

    To był dzień, który pokazał, że zdrowie i bezpieczeństwo zaczynają się od wiedzy i działania.

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie we wspólną troskę o zdrowie naszych uczniów!

  • Podziękowanie

    Szanowi Rodzice:

    - p. Maria Wojnarowska (Zuzanna Wojnarowska –kl. VI, Adrian Wojnarowski – kl. V)

    -p. Andżelika Nowak (Kajetan Nowak- kl. VII)

    - p. Marta Skóra  (Szymon Skóra- Paściak- kl V)

    -p. Marzena Giergont (Zuzanna i Marzena Giergont – kl. VI)

    - p. Bogusława Pomaraniec (Nataniel Pomaraniec- kl. VIII)

    -p. Maria Pacocha (Szymon Pacocha kl. VIII)

    - p. Monika Andreasik (Szymon Andreasik- kl. VI)

    -p. Małgorzata Nowak (Aleksandra Nowak- kl. VI)

    - p. Marcelina Pociask (Igor Pociask- kl. VIII)

    -p. Bernadeta Ziarnik (Oskar Ziarnik- kl. VI, Filip Ziarnik- kl. VII)

    - p. Katarzyna Pociask (Mikołaj Pociask- kl. VI)

    - p. Wiesława Wójcik (Mikołaj Wójcik- kl. VI)

    -p. Iwona Pająk (Milena Czudecka- kl. VI)

    -p. Arleta Ostafin (Julia Ostafin- kl. VI)

    -p. Jolanta Wodzisz (Filip Wodzisz- kl. VII)

    -p. Agata Darłak (Antoni Darłak- kl. VII)

    chcielibyśmy serdecznie podziękować za  wkład pracy i zaangażowanie w organizację Kiermaszu Wielkanocnego. Dzięki Państwa wysiłkom i pomocy, wydarzenie to stało się nie tylko udaną okazją do wspólnego świętowania, ale także wspaniałą tradycją, która integruje naszą społeczność szkolną.

    Dziękujemy  również p. Andżelice Nowak, p. Annie Kaczor i p.  Joannie Koczur za przygotowanie pysznych frytek.

    Wasza pasja i zaangażowanie w każdy szczegół z pewnością miały wpływ na to, że kiermasz i stoisko z frytkami  cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, a zebrane środki będą przeznaczone na cele naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni za Wasze poświęcenie, kreatywność oraz trud włożony w organizację tego wydarzenia. Raz jeszcze dziękujemy za wsparcie i współpracę.

    A.Wójcik

     

  • Życzenia wielkanocne

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanka wielkanocna"

    15 kwietnia br. na uroczystym apelu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Pisanka wielkanocna". Nagrody i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Stanisłąw Strzałka. Konkurs skierowany był do dwóch grup wiekowych: przedszkala i zerówka, uczniowie klas I-III. Główne cele konkursu to pielęgnowanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Polsce, kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów, promowanie twórczości artystycznej uczniów. Pomysłów na pisankę nie brakowało. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, ponieważ każda praca była piękna i wyjątkowa. Po burzliwych naradach nagrodzeni zostali:

    Przedszkole i zerówka:

    I miejsce
    Lena Wierzbicka
    Nikola Lepak
    Alan Łojek

    II miejsce
    Maksymilian Kaczor
    Anna Wojnarowska
    Michalina Ciebień

    III miejsce
    Leon Nowak

    Aurelia Gorczyca

    Wyróznienie
    Jakub Solecki i Barłomiej Bieszczad

    Klasy I -III

    I miejsce
    Adrian Misielak
    Kacper Kaczor

    II miejsce
    Szymon Dziok
    Maja Pocica

    III miejsce
    Kornelia Wójcik
    Albert Kędzior

    Wyróżnienie
    Iga Radwańska

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział.
    Konkurs przygotowały panie: Agnieszka Strzałka, Agnieszka Raś.

     

    Agnieszka Raś
    Agnieszka Strzałka

  • 82. rocznica zbrodni na rodzinie Wójcików

    11 kwietnia 1943 roku niemiecka żandarmeria zamordowała rodzinę Wójcików – ludzi, którzy w czasach okupacji z narażeniem życia ukrywali broń, prasę konspiracyjną i żołnierzy Armii Krajowej. W nocy z 3 na 4 kwietnia ich dom otoczyła żandarmeria i oddziały SS. Rodzina została aresztowana, gospodarstwo spalone. Po brutalnym śledztwie w dębickim więzieniu wszyscy zostali rozstrzelani na Cmentarzu Żydowskim w Dębicy. Po wojnie ich szczątki przeniesiono do wspólnej mogiły na pobliski Stary Cmentarz.

    Tegoroczna rocznica przypadła w chłodny, deszczowy dzień – jakby sama aura oddawała nastrój zadumy i bólu. Krople deszczu, spływające po twarzach, kwiatach i zniczach, stały się symbolem łez wylanych za niewinnymi ofiarami wojny. Mimo niepogody, zgromadziliśmy się przy ich grobie, by uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za wolność i godność człowieka.

    W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Małej oraz Samorządu Uczniowskiego na czele z dyrektorem szkoły i prezesem stowarzyszenia w jednej osobie Panem 𝗦𝘁𝗮𝗻𝗶𝘀ł𝗮𝘄𝗲𝗺 𝗦𝘁𝗿𝘇𝗮ł𝗸𝗮̨. Swoją obecnością zaszczycili także wiceburmistrz Dębicy 𝗽𝗮𝗻 𝗠𝗮𝗰𝗶𝗲𝗷 𝗠𝗮ł𝗼𝘇𝗶𝗲̨𝗰́, oraz 𝗿𝗲𝗱𝗮𝗸𝘁𝗼𝗿 𝗭𝗲𝘀𝘇𝘆𝘁𝗼́𝘄 𝗗𝗲̨𝗯𝗶𝗰𝗸𝗶𝗰𝗵, 𝗽𝗮𝗻 𝗝𝗮𝗻 𝗦𝘄𝗼́ł. Obaj skierowali do młodzieży słowa refleksji, przybliżając dramatyczną historię rodziny Wójcików. Podkreślili znaczenie pamięci o lokalnych bohaterach i zapowiedzieli dalsze wspólne działania na rzecz utrwalania historii i tożsamości naszego regionu.

  • Rekolekcje szkolne 2025

    W dniach 8 - 9 kwietnia br. odbyły się rekolekcje szkolne, które prowadził ksiądz Paweł Pietraszek, wikariusz z Ropczyc – Witkowic. Miały one tytuł „Jesteśmy piękni w oczach Jezusa”. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe mogli poprzez piosenki religijne, głoszoną naukę oraz ciekawe „eksperymenty duchowe” z przesłaniem moralnym i społecznym, poznawać siebie i uczyć się wrażliwości na drugiego człowieka.

     

                                                                                                                                         ~Ks. Ryszard Pirga~

  • Palma wielkanocna

    Palma wielkanocna jest nieodłącznym elementem niedzieli palmowej. W zależności od regionu, palmy różnią się wyglądem i techniką wykonania. Dlatego tuż przed niedzielą palmową Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wspólnie z pomocą Pani Marty i pani Agnieszki ze zgromadzonych materiałów wykonały swoje palmy wielkanocne. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz  rozbudzenie wyobraźni.  Dzieci poznały tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę.  Barwne, poświęcone palmy będą piękną ozdobą w domach naszych przedszkolaków.

  • Informacja

  • Święty Jan Paweł II –pamiętamy!

    8 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszemu umiłowanemu św. Janowi Pawłowi II z okazji 20. rocznicy śmierci.

    Na początku ks. proboszcz Ryszard Pirga przypomniał postać Jana Pawła II, jego niezwykły pontyfikat i zaprosił wszystkich do wysłuchania  montażu słowno- muzycznego. Młodzież zaprezentowała fragmenty przemówień Papieża, wiersze i teksty poświęcone Tej wybitnej postaci. Oglądając multimedialne  prezentacje, mogliśmy usłyszeć i zobaczyć św. Jana Pawła II, a  słuchając pięknie zaśpiewanych piosenek, można było powspominać  ten ,,lepszy”  czas, kiedy żył i nauczał Ojciec św. Wszyscy w skupieniu i z ogromnym wzruszeniem przeżywali to ważne wydarzenie.

    Jego nauczanie o godności człowieka, o solidarności, o miłości do bliźniego, o szacunku dla życia i pokoju jest wciąż aktualne. Zawsze będziemy pamiętać, wspomniać i starać się żyć tak, jak nauczył nasz Największy Rodak.

    Akademię przygotowali uczniowie klasy V i VII pod kierunkiem p. Anny Wośko, Agaty Wójcik i p. dyrektora Stanisława Strzałki. Piekną dekorację wykonała p. Jolanta Wodzisz. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej,  uczniom występującym na scenie  za piękną postawę, wspólną modlitwę, śpiewanie piosenek, recytację i wyrażenie w ten sposób głębokiej  wdzięczności   św. Janowi Pawłowi II za to, co uczynił dla kościoła, Polski i świata.

    A. Wośko

  • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    W dniu 31.03.2025r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV - VIII. Przedstawiciele klas zaprezentowali po jednej piosence w języku angielskim lub niemieckim. Jury w składzie: Panie: Jolanta Wodzisz, Marta Kania - Dziedzic i Agnieszka Raś, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy wykonawca był wspaniale przygotowany, a każdy wystep jedyny w swoim rodzaju. Po burzliwych naradach nagrodzeni zostali: 

    I miejsce: Zuzanna Mroczek w piosence "Zombie", Weronika Pietrucha i Julianna Chmura w piosence pt. "Diamonds" Rihanny.

    II miejsce: Szymon Juszczyk w piosence "Perfect" oraz Aleksandra Nowak, Laura Loda, Wiktoria Giergont i Zuzanna Wojnarowska w piosence "Love me like you do"

    III miejsce: Laura Pietrucha, Zuzanna Giergont i Karina Papier w piosence "Shhh up and dance" oraz Piotr Stasiowski i Oskar Puchacz w piosence "Eine kleine Papagei".

    W tym roku została przyznana również Nagroda Publiczności, którą zdobyły Weronika i Julianna z klasy V.

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a Hubertowi i Mateuszowi z klasy VIII dziękujemy za poprowadzenie konkursu. 

  • Pomagamy i wspieramy podkarpackie Hospicjum

    Kiedy wiosną zakwitają żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei, przypominając o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej szlachetnej akcji. Sadzonki, które posadzili  w październiku, wyrosły na piękne kwiaty, które zostały zerwane 04 kwietnia br., a następnie sprzedawane między całą społecznościom szkolną. Zebrane fundusze zostały przekazane dla podkarpackiego hospicjum. Łącznie zebrano 600 złotych. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za dar serca. "Pola Nadziei" to nie tylko wsparcie finansowe, ale także okazja do budowania wspólnoty pełnej empatii i wsparcia.

    Agnieszka Raś
    Agnieszka Strzałka

  • Rekolekcje 2025

strona:

Aktualności

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Prof. T. Sinki w Małej
E-mail szkoły: zsmala@vp.pl
Telefon: 17 22 13 397
fax - 17 72 22 397
Adres szkoły: Mała 35
39-107 Niedźwiada
Poland