Statut

Nawigacja

  • INFORMACJA DYREKTORA

    INFORMACJA DYREKTORA

    Informuję, że w związku z zawieszeniem strajku w naszej szkole, po przerwie świątecznej od dnia 24 kwietnia 2019r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze  wszystkich klas odbywać się będą normalnie.

  • Życzenia

    Życzenia

    W dzień Bożego Zmartwychwstania
    radość wszystkich nas ogarnia,
    weselmy się wszyscy wzajem,
    niech świat będzie dla nas rajem

    Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
    które niesie odrodzenie duchowe,
    napełni wszystkich spokojem i wiarą,
    da siłę w pokonywaniu trudności
    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

    Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
    oraz Błogosławieństwa Bożego
    życzą: dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Małej

  • Informacja!!!

    Dnia 10, 11 i 12 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum pisali egzamin, natomiast ósmoklasiści będą pisać swój pierwszy egzamin w życiu 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. Informujemy rodziców, że zarządzeniem dyrektora szkoły nr 20/2018 z dnia  20.09.2018 r. ustalono dodatkowe dni  ( 12, 15,16 i 17  kwietnia) wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów niepiszących egzaminu  Szkoły Podstawowej w Małej.   Gimnazjalistom i ósmoklasistom życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki.                                                                                                                                Dyrektor i nauczyciele

    scan0004.pdf

  • STRAJK

    Dyrektor Szkoły informuje Rodziców, że w związku z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego strajku w naszej placówce w dniach od 8 kwietnia 2019 r. nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze natomiast szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze w godzinach pracy danej klasy, grupy przedszkolnej, czy świetlicy. Działania takie prowadzone będą do odwołania. O wszelkich zmianach Rodzice zostaną natychmiast powiadomieni. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

  • Ogłoszenie!!!

    Ogłoszenie!!!

    W związku ze zbliżającym się festynem rodzinnym prosimy  o przynoszenie różnych rzeczy (czyste, nieużywane i niezniszczone)  na cegiełki, które można składać u pani Joanny Kędzior w przedszkolu. Zbiórka będzie prowadzona do 20 maja 2019 r. Osoby, które chciałyby wspomóc finansowo zakup głównej nagrody, prosimy o skontaktowanie się z Radą Rodziców. 

  • 28 marca 2019 r. dzieci z klasy ,,0” wraz z wychowawczynią i panią Zosią Król- higienistką szkolną zorganizowały ,,Dzień Zdrowia”. Przedszkolaki przyniosły  i poznały zdrową żywność. Dzieci zadbały również o estetykę wyglądu, miały fartuszki i czepki na głowę. Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do pracy i w mig powstały przepysznie  wyglądające kanapki. Na koniec pani higienistka przybliżyła przedszkolakom  zasady zdrowego odżywiania się i higieny ciała. Dzieci również kolorowały obrazki przedstawiające zdrowy styl życia.

  • W pierwszym dniu wiosny 21.03.2019r. grupy przedszkolne 6 i 5-latki uczestniczyły w wycieczce do kina „Kosmos” w Dębicy, aby obejrzeć i wziąć aktywny udział w spektaklu pt. "Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki" na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno odpowiadały na stawiane w nich pytania. Zabawne dialogi prowadzone przez aktorów, kwitowane były przez najmłodszych salwami śmiechu. Wszystkich tych atrakcji dostarczył naszym przedszkolakom Kielecki Teatr Lektur.  Wiersze z którymi wystąpili aktorzy to m.in. wierze Jana Brzechwy - "Sroka", "Żaba", "Katar", "Skarżypyta" oraz "Sum". Z kolei wiersze Juliana Tuwima to "Aeroplan", "Okulary" i "Rzepka". Na koniec aktorzy wybrali kilka dzieci z widowni, aby pomogły dziadkowi wyrwać rzepkę. Po zakończeniu przedstawienia, aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Wszystkie dzieci były zachwycone grą aktorów, a śmiechu było co nie miara. Ostatnim punktem wycieczki było udanie się do McDonalda. Pobyt w restauracji McDonald przysporzył dzieciom wiele radości.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkolaki w kinie .

  • „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda.

    Tak się zaczyna wielka przygoda.

    Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,

    kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”

     

    Dnia 28 marca 2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani  Zosia Król, higienistka szkolna. Spotkanie miało na celu utrwalenie podstawowych zasad dbania o higienę osobistą, a w szczególności higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, że należy ograniczyć spożywane słodyczy, które powodują próchnicę ząbków, natomiast bardzo zdrowe są dla nich owoce, warzywa, mleko i jogurty. Zaproszony gość wytłumaczył i pokazał jak należy prawidłowo myć ząbki. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i śpiewów. Na zakończenie w ramach podziękowania „Pszczółki” wręczyły pani higienistce przygotowane wcześniej prace plastyczne.

     

     Jeszcze raz dziękujemy pani Zosi, za przybycie, mile spędzony czas i przekazaną wiedzę.

     

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Higiena ząbków .

  • Woda jest niezbędna do życia wszelkich istot na kuli ziemskiej, egzystencji świata roślinnego i działalności gospodarczej. Zasoby wodne są ograniczone i muszą być szczególnie chronione oraz należycie wykorzystywane. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat zachęca się dzieci do świadomego i racjonalnego wykorzystywania wody w zabawie, nauce i pracy. 27 marca 2019r.  „Pszczółki” obchodziły „Światowy dzień wody”. Z tej okazji  do przedszkola wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Ten dzień miał na celu uzmysłowić  dzieciom znaczenie wody dla ludzi, roślin i zwierząt oraz zrozumienie potrzeby jej oszczędzania. Przedszkolaki  rozwiązywały zagadki dotyczące wody, brały udział w zabawach muzycznych oraz badawczych. Na zajęciach dzieci poznawały wodę za pomocą zmysłu węchu, wzroku i smaku.  Wsłuchiwały się w odgłosy nagrań i odgadywały poszczególne dźwięki ( woda kapiąca z kranu,  płynąca w strumyku, deszcz, gotująca się w czajniku). „Pszczółki” dowiedziały się także jak należy oszczędzać wodę, by jej nigdy nie zabrakło. Dzieci  tańczyły w rytm muzyki, falując niebieskimi woreczkami naśladowały ruch fal rzeki. Uczestniczyły w zabawie ruchowej „Tańczące krople deszczu”, „Skacz przez kałuże”. Jednak maluszki czekały najbardziej na kolejne doświadczenia przeprowadzane w naszym przedszkolu. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie, które  substancje się rozpuszczają, a które nie.  Przedszkolakom  bardzo podobał się eksperyment „lava lampa”. W tym doświadczeniu dowiedziały się że olej nie miesza się z wodą i unosi się na jej powierzchni. Następnie tabletka musująca rozpuszczając się w warstwie wody, wprawia w ruch cząsteczki wody zabarwione barwnikiem.  Powstałe kolorowe kulki w niezwykle efektowny sposób przemieszczały się w górę i w dół w warstwie oleju wypełniającego naczynie. Mali badacze przeprowadzili jeszcze eksperymenty takie jak: „Deszcz kolorów, uciekający pieprz, ciecz Nienewtonowska, tańczące rodzynki, magiczny woreczek”. Film edukacyjny ,,Zdrojek i pory roku” przypomniał dzieciom stany skupienia wody.  Nasze „mądrale” doszły do wniosku, że „bez wody nie ma życia”.  To  naprawdę był wspaniały dzień, pełen emocji i wrażeń !!!

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień wody .

  • W ubiegłym tygodniu w grupie „Pszczółek” witaliśmy „ I  Dzień Wiosny”. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane w typowo wiosennych barwach. Założyły również kolorowe skarpetki łącząc przy okazji święto wiosny z dniem "Kolorowej Skarpetki”. Już od samego rana dzieci uczestniczyły w zajęciach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku tj. odczytanie listu od Pani Wiosny, tańce z „Żabką” przy piosenkach wiosennych. Przyjście nowej pory roku –wiosny- jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie z sobą budzącą się do życia przyroda. W Sali przedszkolnej pojawił się kącik przyrody – dzieci z radością zajęły się hodowlą fasoli i szczypiorku. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: bazi na drzewach oraz żonkili. Przedszkolaki z wesołym śpiewem i zielonymi balonikami wybrały się na spacer, aby pożegnać Zimę, a przywitać Wiosnę. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe minki dzieci, które z uśmiechem i towarzyszącym okrzykiem: „Witaj wiosno, żegnaj zimo” wróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych „Pszczółek” sprawią, że Wiosna zawita u nas na dobre.

     

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Witaj wiosno, żegnaj zimo ....

  • Zawody sportowe

    22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Gnojnicy Dolnej odbył się międzyszkolny turniej „Dwa ognie” klas pierwszych. W zawodach wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali : Antoni Darłak, Szymon Juszczyk, Zuzanna Mroczek, Kajetan Nowak, Julia Ostafin, Mateusz Pociask, Zuzanna Pocica, Szymon Ryba i Filip Wodzisz. Nasi zawodnicy  wywalczyli II miejsce i zdobyli upragniony puchar. Atmosfera na hali była bardzo gorąca Do walki młodych sportowców zagrzewali kibice. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, napoje i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!

     

  • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

    ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

    Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z przyszłymi przedszkolakami (3, 4 i 5 latki) na dzień otwarty do naszego przedszkola w dniu  18.03.2019r w godz. 9.00-12.00. 
    W tym dniu dzieci zobaczą jak wygląda nauka i zabawa w przedszkolu, będą także miały możliwość zabawy ze starszymi już przedszkolakami a także skorzystanie ze szkolnej stołówki. Ułatwi im to proces przyszłej adaptacji w nowym miejscu.

  • Rekrutacja do Przedszkola 2019/2020

     

     

     

    Zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej
    w Małej
    na nowy rok szkolny - 2019/2020
    odbywać się będą w dniach 04 - 18 marca 2019r.

    Zapisu należy dokonać drogą elektroniczną na stronie internetowej https://ropczyce.przedszkola.vnabor.pl. Nastepnie wypełniony, wydrukowany i podpisany przez oboje rodziców wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły. Terminy postępowania rekrutacyjnego już widnieją w zakładce tej strony, opcja zgłaszania dziecka do przedszkola i generowania wniosków zostanie uruchomiona w dniu 4.03.2019r.

     

     

    ZASADY REKRUTACJI

    W bieżącym roku rekrutacja do ropczyckich przedszkoli oraz punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie wspomagana elektronicznie. Taki sposób zapewnia obiektywny i całkowicie bezpieczny nabór na wszystkich etapach.

    System elektroniczny daje możliwość pełnego wykorzystania miejsc w  przedszkolach i punktach przedszkolnych w szkołach podstawowych – w przypadku liczby chętnych przekraczających dopuszczalną normę w jednym przedszkolu (punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej) istnieje możliwość automatycznego przyjęcia dziecka do przedszkola (punktu przedszkolnego w szkole podstawowej) wskazanego na drugiej lub trzeciej preferencji.

    W serwisie internetowym https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/ropczyce znajdują się istotne informacje na temat rekrutacji oraz sposobu i terminów zapisów. Tam również zamieszczony jest informator o przedszkolach i punktach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ropczyce, opracowany przez pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Znaleźć w nim można: dane teleadresowe każdego przedszkola (punktu/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej), opis warunków lokalowych, ofertę zajęć dodatkowych, linki do stron internetowych.

    ZASADY I PRZEBIEG REKRUTACJI

    Przedszkola przyjmują dzieci, które mają ukończone trzy lata lub ukończą trzy lata nie później niż w roku 2019. Młodsze dzieci można zapisywać do żłobków.

    Rodzice dzieci zapisywanych mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech wybranych przez siebie przedszkoli (punktów/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych). Ich listę układają według swoich preferencji. Przedszkole (punkt/oddział przedszkolny w szkole podstawowej) umieszczone na niej najwyżej jest przedszkolem (punktem/oddziałem przedszkolnym w szkole podstawowej) tzw. „pierwszego wyboru”, gdzie rodzice zanoszą podanie o przyjęcie wraz z wymaganymi załącznikami.

    Kolejność składania podań nie wpływa na wynik rekrutacji. Ważne, by podania były kompletne i złożone w terminie.

    Zanim pójdziecie Państwo do przedszkola (punktu/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej) „zapisać dziecko”, prosimy zapoznać się z poniższym tekstem.

    Krok 1. – wybór przedszkola (punktu przedszkolnego w szkole podstawowej)

    To dla wielu rodziców najtrudniejsze. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich przedszkoli (punktów/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych), warunkami organizacyjnymi, odwiedzić je wspólnie z dzieckiem. Szczegółowe informacje o ropczyckich przedszkolach (punktach przedszkolnych w szkołach podstawowych) można znaleźć w module Oferta edukacyjna na internetowej stronie naboru oraz na stronach internetowych przedszkoli i szkół podstawowych.

    Krok 2. – wypełnienie Wniosku o przyjęcie… (uwagi praktyczne)

    Po wybraniu preferowanych przedszkoli (punktów/oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej) należy przystąpić do wypełnienia wniosku o przyjęcie.

    Zapisy przez Internet

    Jeśli zdecydujecie się Państwo na wykorzystanie Internetu w procesie rekrutacji, możecie wypełnić formularz samodzielnie na dowolnym komputerze (z drukarką) połączonym z Internetem. W razie potrzeby pomocy w wypełnieniu podania udzielą pracownicy przedszkola (szkoły podstawowej).

    Wypełnianie podania w Internecie jest wygodniejsze i ogranicza możliwość pomyłki (np. w nazwie przedszkola czy punktu przedszkolnego w szkole podstawowej, adresie, numerze PESEL dziecka). W razie pomyłki można ją poprawić, nawet kilkakrotnie. Ostateczną wersję podania należy wydrukować i – po podpisaniu – zanieść do placówki pierwszej preferencji.

    W wypełnieniu wniosku pomoże Państwu Przewodnik dla opiekunów znajdujący się w zakładce Do pobrania.

    Uwaga!

    Proszę pamiętać, by po wygenerowaniu, wydrukowaniu i podpisaniu ostatecznej wersji dokumentu nie wprowadzać w Internecie żadnych zmian – dokument, który zaniesiecie do przedszkola, musi być zgodny z wersją elektroniczną.

    Zapisy bez Internetu

    Jeśli nie zdecydujecie się Państwo na wykorzystanie Internetu w procesie rekrutacji, możecie wypełnić formularz metodą tradycyjną.

    Wniosek można otrzymać w przedszkolu (szkole podstawowej), po czym należy: wypełnić go czytelnie, podpisać formularz (piórem lub długopisem) i złożyć w placówce pierwszego wyboru.

    Pracownik przedszkola (szkoły podstawowej) wprowadzi wszystkie dane zawarte we wniosku do systemu elektronicznego.

    Uwaga!

    Jeżeli pracownik w przedszkolu (szkole podstawowej) zaproponuje wypełnienie podania w Internecie w Państwa obecności, warto wspólnie wypełnić formularz – w kilka minut podanie zostanie wypełnione i wydrukowane.

    Podanie wypełnione pismem komputerowym nie jest tożsame z podaniem wypełnionym elektronicznie i będzie traktowane przez placówkę jak wypełnione ręcznie.

     

    Krok 3. – złożenie wniosku w placówce

    Niezależnie od formy zapisu (elektroniczna lub tradycyjna) zanosicie Państwo wypełniony Wniosek do placówki pierwszego wyboru, gdzie zostanie on sprawdzony przez upoważnioną osobę, która zatwierdzi zgłoszenie w systemie.

    Placówka pierwszego wyboru dokonuje sprawdzenia zgodności danych wprowadzonych do formularza w Internecie z informacjami zawartymi w podaniu.

    Rodzice mają czas na oddanie Wniosku w przedszkolu najpóźniej do 18 marca 2019 roku do godz. 15.00.

    Uwaga!

    Podanie tylko wypełnione w Internecie, a niezaniesione do placówki nie bierze udziału w rekrutacji.

    Krok 4. – weryfikacja danych

    Komisja rekrutacyjna przeprowadza weryfikację danych zawartych w zgłoszeniach (w tym dotyczących miejsca zamieszkania). W uzasadnionych przypadkach przewodniczący komisji rekrutacyjnej może zwrócić się:

    • do rodziców o przedstawienie dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach,

    Krok 5. – ustalenie listy zakwalifikowanych na podstawie kryteriów

    Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, zawierającej imiona i nazwiska kandydatów oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do przedszkola.

    Krok 6. – potwierdzenie woli

    Rodzice kandydata zakwalifikowanego do przedszkola lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do tej placówki w terminie od 26 marca do 28 marca br. (do godz. 15.00).

    UWAGA! Istnieje możliwość potwierdzenia woli za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego (po zalogowaniu na konto kandydata) bez konieczności dostarczania do przedszkola dokumentu w formie papierowej.

    Krok 7. – ustalenie listy przyjętych na podstawie potwierdzeń woli

    Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Listy podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola (szkoły). Listy zawierają imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

    KRYTERIA PRZYJĘĆ

    Prowadzenie przedszkoli jest zadaniem własnym gminy, dlatego w naborze rozpatruje się wyłącznie podania mieszkańców Gminy Ropczyce.

    Zgodnie z ustawą o systemie oświaty oraz zmianami do tej ustawy, w pierwszej kolejności gmina zobowiązana jest do zapewnienia dzieciom sześcioletnim możliwości odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, a dzieciom w wieku pięciu, czterech i trzech lat warunków do realizacji prawa do korzystania z wychowania przedszkolnego.

    W procesie naboru są brane pod uwagę łącznie następujące, mające jednakową wartość, kryteria (w nawiasach dokumenty wymagane do potwierdzenia ich spełniania):

    - wielodzietność rodziny kandydata (oświadczenie),

    -   niepełnosprawność kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych),

    - niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata (jw.),

    - niepełnosprawność obojga rodziców kandydata (jw.),

    - niepełnosprawność rodzeństwa kandydata (jw.),

    -  samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację albo akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem),

    -  objęcie kandydata pieczą zastępczą (dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą, zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej).

    W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole albo dany punkt przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące, punktowane kryteria (w nawiasach dokumenty wymagane do potwierdzenia ich spełniania):

    1)  dziecko objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym zamieszkałe na terenie Gminy Ropczyce ubiegające się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania – 10 punktów (oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o zamieszkaniu wraz z dzieckiem na terenie Gminy Ropczyce),

    2)  dziecko, którego oboje rodzice pracują zawodowo, studiują (uczą się) w systemie stacjonarnym, prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą – 8 punktów (oświadczenie o zatrudnieniu, podjętych studiach lub nauce, prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej),

    3)  dziecko, którego jedno z rodziców pracuje zawodowo, studiuje (uczy się) w systemie stacjonarnym, prowadzi gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą – 5 punktów (oświadczenie o zatrudnieniu, podjętych studiach lub nauce, prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej),

    4)  dziecko, którego rodzeństwo kontynuuje edukację przedszkolną w wybranym przedszkolu lub naukę w szkole podstawowej, w której jest oddział przedszkolny – 4 punkty (oświadczenie),

    5)  liczba zadeklarowanych godzin pobytu w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie* (*nie dotyczy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych) – 1 punkt (oświadczenie)

     Kryterium określone w pkt 2 wyklucza się z kryterium w pkt 3.

    Definicje ustawowe:

    • wielodzietność rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci (za dzieci uznaje się pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25. roku życia, a także dziecko, które ukończyło 25. rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy; do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, dziecka pozostającego w związku małżeńskim, a także pełnoletniego dziecka posiadającego własne dziecko);

    • samotne wychowywanie dziecka – oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.

    Zaznaczenie w formularzu sformułowania „Odmawiam odpowiedzi” jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości faktu, iż dane kryterium nie będzie brane pod uwagę na etapie kwalifikowania kandydata do przedszkola (punktu przedszkolnego).

    WYNIKI REKRUTACJI

    Listy przyjętych zostaną opublikowane 1 kwietnia 2019 r.  do godz. 12.00 

    Rodzice, którzy wypełnili wniosek przez Internet, mogą za jego pomocą sprawdzać wyniki rekrutacji. Pozostali rodzice sprawdzają wyniki rekrutacji bezpośrednio w placówce pierwszego wyboru.

  • Już od najmłodszych lat z matematyką za pan brat

    "Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem." ~Jan Śniadecki~


    Matematyka otacza nas wszędzie  i ma swoje święto!

    W środę 13 marca 2019r. u „Pszczółek”  odbył się „Dzień Matematyki”. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój maluchów oraz rozbudzanie dziecięcej aktywności i samodzielności poprzez działania z zakresu edukacji matematycznej. Przedszkolaki m.in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne tworząc z nich oryginalne obrazki. Orientowały się w schemacie własnego ciała. Śpiewały ulubioną piosenkę „Magiczna liczba siedem”… Porównywały przedmioty stosując pojęcia mniejszy, większy. Uczestniczyły w zabawach  matematycznych „Porządkowanie figur”, „Co to za kształt” „Kwiatki i biedronka” i w zabawach taneczno-ruchowych takich jak: "Jeden", "Jeden, dwa, trzy, cztery..", "Lewa, prawa", "Wyzszy-niższy, więcej mniej". Poznały także różne przybory matematyczne. Zadania dostarczały przedszkolakom dużo emocji i dobrej zabawy. Czas „Pszczółkom” upłynął w wesołej atmosferze.

     

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień matematyki u "Pszczółek".

  • Zaproszenie na kiermasz ksiązek

    Zaproszenie na kiermasz ksiązek

    Serdecznie zapraszamy na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 27 marca do odwołania. W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno - naukowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie oraz Ksiegarnię Drugi Tom z Radomia. Wszystkkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach (juz od 1zł) ! Książki udostepnione są w szkolnym sekretariacie w godzinach jego otwarcia. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe, dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!

  • Mali odkrywcy – eksperymenty w przedszkolu

    Mali odkrywcy – eksperymenty w przedszkolu

    „Powiedz mi, a zapomnę,

    pokaż – a zapamiętam,

    pozwól mi działać, a zrozumiem!”

    Ferie, to nie tylko czas na zabawę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich naturalnej potrzebie poznawania świata,  podczas ferii  w „Pszczółki” dokonywały swoich pierwszych eksperymentów. Zajęcia podczas ferii miały za zadanie rozbudzać u dzieci ciekawość otaczającym światem przyrody oraz nauczenie ich obserwacji, a także rozbudzać kreatywne i innowacyjne myślenie. Poprzez zabawę twórczą w naturalny sposób dzieci poznają otaczającą je rzeczywistość, są aktywne, uczą się samodzielnego działania, odkrywania, rozwijają myślenie przyczynowo - skutkowe, porównują .

    „Pszczółki”  wraz z panią przeprowadziły doświadczenia typu: „Wulkan chemiczny”, „Samopompujący się balon”,  „Tęcza”. Przedszkolaki w ten sposób dowiedziały się co zawiera wulkan, poznały przyczyny wyginięcia dinozaurów , co kryje się w kolorowych cukierkach, a także jak można napompować balon pod wpływem ciśnienia.

    Ciekawość świata u dzieci jest rzeczą naturalną, jednakże by była ona zaspokojona w najwyższym stopniu, należy dziecięcą aktywność poznawczą stymulować i ukierunkowywać już od najmłodszych lat. Każda przeprowadzona zabawa badawcza w naszym przedszkolu niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji.  „Pszczółki” już planują kolejne doświadczenia.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mali odkrywcy – eksperymenty w przedszkolu.

  • Walentynki w przedszkolu

    W tym roku "Walentynki" wypadły w ferie. Mimo małej ilości, dzieci, przedszkolaki z grupy "Pszczółek" bawiły się świetnie. Oprócz walentynkowej dekoracji w sali piękną ozdobą były dzieci ubrane na czerwono. Przedszkolaki wzięły udział w róznych zabawach związanych z walentynkami m.in.: tańce z balonikami przy muzyce walentynkowej, wykonały piękne lampiony, które zabrały do domu by przekazać swojej ukochanej osobie. Nie zabrakło oczywiście kolorowanek z serduszkami. Dzieciom została przybliżona historia związana z dzisiejszym świętem, dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Cała grupa częstowała się czekoladkami w kształcie serduszek i czerwoną galaretką z bitą śmietaną. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły dyrektorowi szkoły panu Stanisławowi Strzałce walentynkowy lampion i poczęstowały go słodkościami. Dzień Walentego w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. 

     

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki w przedszkolu.

  • Spotkanie integracyjne

    W środę, 13 lutego  2019 roku p. dyrektor S. Strzałka i nauczyciele: p. L. Cabaj, p. M. Szpara, p. A. Wośko, p. A. Wójcik zorganizowali spotkanie integracyjne uczniów naszej szkoły z wychowankami Domu Dziecka ,,Hanka” z Dębicy. Wiele radości sprawił wspólnie spędzony czas, który upłynął na rozgrywkach sportowych, zabawach ruchowych, muzycznych oraz śpiewaniu karaoke i wspólnym poczęstunku. W czasie spotkania panowała miła atmosfera. Uczestnicy mieli możliwości porozmawiać w j. angielskim z wolontariuszkami: Aiesec - Djamilly z Brazylii i Jessie z Chin oraz poznać kulturę ich państw. Dziękujemy za wspólną zabawę. 

  • IV Turniej Tenisa Stołowego

    W dniu 12 lutego 2019r  odbył się w naszej szkole IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małej, w którym wzięło udział 37 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Organizatorami turnieju byli: Dyrektor szkoły pan Stanisław Strzałka wraz z nauczycielami a sam turniej poprowadził Pan Karol Paśko - trener Kadry Wojewódzkiej Tenisa Stołowego w Reszowie. Na zkończenie zostały wręczone statuetki i dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji zawodów oraz pracownikom za przygotowanie pysznego poczęstunku.

    Wyniki: 

    CHŁOPCY KL. I – III

    Wodzisz Filip - I miejsce
    Wojnarowski Adrian - II miejsce
    Darłak Antoni - III miejsce

    DZIEWCZĘTA KL. IV – VI

    Panek Kamila - I miejsce
    Łukasik Dagmara - II miejsce
    Wójcik Kinga - III miejsce

    CHŁOPCY KL. IV – VI

    Pociask Kacper - I miejsce 
    Wójcik Kamil - II miejsce
    Darłak Karol - III miejsce

    DZIEWCZĘTA KL. VII, VIII, IIIG

    Książek Anna - I miejsce
    Rusin Daria - II miejsce
    Orkisz Andżelika - III miejsce

    CHŁOPCY KL. VII, VIII, IIIG

    Książek Konrad - I miejsce
    Bęben Patryk - II miejsce
    Pasek Sebastian - III miejsce

    MŁODZIEŻ – CHŁOPCY

    Kosiba Dawid - I miejsce
    Pociask Kamil - II miejsce
    Mądro Mikołaj - III miejsce

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IV Turniej Tenisa Stołowego.

  • IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchaar Dyrektora Szkoły

    IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchaar Dyrektora Szkoły
strona:

Aktualności

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Prof. T. Sinki w Małej
E-mail szkoły: zsmala@vp.pl
Telefon: 17 22 13 397
fax - 17 72 22 397
Adres szkoły: Mała 35
39-107 Niedźwiada
Poland